Wesele to najważniejszy element zaraz po ślubie, dzięki którym ten jedyny dzień w życiu powinien zostać zapamiętany na zawsze. Podczas zabawy, oprócz jedzenia, picia oraz rozmów z dawno nie widzianą rodziną, nie może też zabraknąć gier i zabaw. To one urozmaicą ten niezwykły czas beztroskiej zabawy w gronie najbliższej rodziny oraz przyjaciół. Jak ją zorganizować, co zrobić, aby faktycznie każdy uczestnik wesela poczuł się członkiem grupy? Odpowiedzi znajdziesz poniżej. Oto bowiem lista najciekawszych zabaw weselnych, dzięki którym ta impreza z pewnością będzie udana.

Wróżba dla nowożeńców

Młodzi muszą usiąść na krzesłach tyłem do siebie i przekazać sobie jednego zdjętego buta. Prowadzący zadaje parze pytania, na które ta musi odpowiedzieć poprzez podniesienie obuwia. Jeśli odpowiedzi są zgodne, małżeństwo również będzie udane. Zabawa ma zapewnić gościom mnóstwo radości oraz śmiechu.

Fanty

Wybierasz 6 do 8 osób, potem należy ustawić krzesła, na których usiądzie para młoda. Prowadzący musi wybranym uczestnikom zabawy wskazać przedmiot do przyniesienia nowożeńcom i położenia przed nimi – dla każdego ten sam. Wszystko zależy od pomysłowości, a fanty mogą być przeróżne. Im bardziej nietypowe, tym więcej śmiechu. Odpada ta osoba, która jako ostatnia wypełni zadanie. Aby uniknąć zakłopotania, omów scenariusz zabawy już wcześniej.

Zabawa dla hazardzisty

Prowadzący zabawę oferuje możliwość wzięcia udziału w grze o 100 zł. Banknot kładzie na krześle na środku sali. Wybierasz ochotników i nakazujesz im przedmuchanie pieniądza na stronę przeciwnika. Wygrywa ten, komu się to uda. Jednak to jest tylko próba. Następny etap polega na zawiązaniu oczu i postawieniu na krześle zamiast banknotu talerza z mąką. Mówisz start i każesz dmuchać, a o podstępie uczestnicy dowiadują się, gdy zdejmą opaski i są cali w mące.

Dwa kółeczka

Ustawiasz gości tak, aby złapali się za ręce i utworzyli dwa kółeczka tak, aby wewnątrz stały panie, a na zewnątrz panowie. Orkiestra przygrywa „Trzymajmy się za ręce”, a goście kręcą się panie w jedną, a panowie w drugą stronę dopóki nie ustanie muzyka. Gdy utwór się zatrzyma, pary odwracają się do siebie i zaczynają tańczyć w parze. To doskonały pomysł na poznanie nowych osób i rozluźnienia atmosfery.

Taniec na gazecie

Para musi tańczyć na gazecie, która co chwila jest składana na pół aż do możliwie najmniejszego rozmiaru. Nagrodę otrzymuje para najdłużej tańcząca na mniejszej niż rywale gazecie.

Taniec wykupny

Zabawa następuje po oczepinach i polega na wykupieniu u świadków tańca z młodą parą. Za zebrane pieniądze młodzi małżonkowie mogą albo wykupić sobie wczasy, albo coś do domu lub przeznaczyć na inny wybrany cel.

Przechodzenie pod sznurkiem

Aby rozpocząć zabawę, należy zorganizować sznurek o długości 3-4 metrów, następnie wybierasz kilka par, z których dwie stają na środku sali i rozciągają sznurek. Reszta gości stoi po jednej stronie. Dookoła słychać orkiestrę. Muzyka gra, a uczestnicy zabawy tańczą i przechodzą pod liną raz w jedną, raz w drugą stronę. Rozciągnięty sznurek z każdą chwilą jest obniżany. Trudność polega na tym, że tańczące pary muszą cały czas trzymać się blisko siebie. Przegrywa ta para, która dotknie liny podczas przechodzenia na drugą stronę lub się rozdzieli, a para, która nie odpada wygrywa konkurencję.

Karuzela

Spośród gości wybierasz czterech mężczyzn. Na środku sali ustawiasz w kwadracie cztery krzesła oparciami do siebie. Panowie muszą na nich usiąść i powiesić swoje marynarki na oparciach. Na prośbę orkiestry panowie przesiadają się o dwa krzesła. Potem zdejmują krawat, który wkładają do kieszeni marynarki. Potem znów przechodzą o trzy krzesła w lewo, następnie zdejmują but zostawiając go. Następny krok to ruch o sześć krzeseł w prawo. W zastanym bucie zostawiają skarpetkę. Po dwóch niepełnych okrążeniach należy szybko się ubrać. Wygrywa ten, który zrobi to najszybciej.

To jedynie wybrane spośród wielu zabaw, które można na weselu wykorzystać. Być może któraś z nich przypadnie ci do gustu.

Leave a Reply